Upadłość Wrocław

Co nam daje upadłość konsumencka?

Oddłużenie upadłego

Nie da się ukryć, że upadłość Wrocław jest obecnie bardzo popularna. Upadłość Wrocław to dla wielu osób naprawdę ogromna szansa. Profesjonalnie przygotowany oraz dobrze udokumentowany wniosek pozwoli nam możliwie jak najszybciej ogłosić upadłość fizycznej osoby. Na samym wstępie wniosek jest przecież weryfikowany przez sąd. To on właśnie może go odrzucić czy też wymagać dokumentów dodatkowych. Może również wezwać dłużnik na specjalne przesłuchanie czy też ogłosić postępowanie właściwe upadłościowe, które prowadzi do oddłużenia.

Jeśli dany sąd wydał pozytywną decyzję dla dłużnika, to w następnym kroku następuje sporządzenie listy wierzytelności oraz także likwidacja jego majątku. Zależnie od danej sytuacji upadłego, może zostać ustalony konkretny plan spłaty wierzycieli na okres maksymalny trzech lat. Cały upadłościowy proces dobiega końca razem z postanowieniem sądu o stwierdzenie wykonania planu czy też umorzenia wierzytelności, a z momentem tym upadły zostaje całkowicie oddłużony.

Ile trwa upadłościowy proces osoby fizycznej?

Ogłoszenie upadłości przez fizyczną osobę jest procesem bardzo czasochłonnym. Sama jego długość jest uzależniona od sytuacji danego dłużnika, syndyka oraz także sądu. Cała procedura przeciętnie trwa kilka miesięcy oraz jest podzielona dokładnie na dwa etapy. Pierwszy etap to

– od trzech do czterech miesięcy od złożenia wniosku do ogłoszenia upadłości – w tym jeden do dwóch miesięcy na rozpoznanie przez sąd wniosku,

– od czterech do ośmiu miesięcy od ogłoszenia upadłości do umorzenia wszelkich zobowiązać, jednak musimy mieć na uwadze, że sam plan spłaty danych wierzycieli może zostać ustalony na około trzy lata.

Oczywiście musimy mieć świadomość, że są to przedziały orientacyjne czasowe. Nie sposób jednak przewidzieć przebiegu upadłościowego postępowania, w wyniku czego może on trwać nawet kilka lat.

Sytuacja wygląda bardzo podobnie, jeśli chodzi o samej koszty upadłościowego postępowania. Upadłość Wrocław to także określona odgórnie opłata sądowa. Koszty kolejne generowane podczas procesu zależą bezpośrednio od sytuacji dłużnika, wynagrodzenia syndyka oraz czasu trwania postępowania.

Co należy wiedzieć o upadłości konsumenckiej?

Nie pozostaniesz bez środków do życia

Upadłość Wrocław to dla wielu z nas ogromna szansa. Nie da się ukryć, że dzięki niej jesteśmy w stanie wyjść z tarapatów finansowych raz na zawsze. Upadłość Wrocław to skomplikowany proces. Dlatego właśnie powinniśmy skonsultować się w tej sprawie z profesjonalistami. Na rynku ich nie brakuje. Dla specjalistycznych firm upadłość Wrocław to chleb powszedni. Nie musimy się obawiać, że w przypadku upadłości konsumenckiej pozostaniemy bez środków do życia. Jednak konieczność spłaty należności dawnych nie oznacza wcale tego, że dłużnik pozostanie kompletnie bez środków do życia. Istnieje bowiem sposobność, że on otrzyma środki na wynajem mieszkania i to na okres jednego roku czy też nawet dwóch lat. Sąd musi zwrócić uwagę na możliwości zarobkowe upadłego, konieczność utrzymania upadłej osoby oraz także wysokość niezaspokojonych wierzytelności.

A kto może ogłosić konsumencką upadłość?

Na pewno jesteśmy ciekawi kto może się ubiegać o ogłoszenie konsumenckiej upadłości. Najczęściej należą do nich przedsiębiorcy, członkowie zarządu spółek, małżonkowie dłużników, poręczyciele pożyczek i kredytów, a także rolnicy oraz frankowicze. Ogłoszenie bankructwa zawsze pozwala na pozbycie się zobowiązań, których sama spłata przekracza wszelkie finansowe możliwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – upadłość konsumencka jest przeznaczona dla wszystkich osób, które są obywatelami Polski i mają stałe miejsce zamieszkania oraz pobytu w Polsce. Jest to opcja dla osób fizycznych, a więc takich, którzy nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Z opcji powinny skorzystać osoby niewypłacalne, które nie są już w stanie regulować swoich wszelkich zobowiązań. Jak widzimy takich osób jest naprawdę wiele. Jeśli mamy możliwość skorzystania z takiej opcji, to nie powinniśmy się zastanawiać, a jak najbardziej skorzystać z tej oferty. Poradzimy sobie z tym trudnym okresie i wkrótce będzie to już totalna przeszłość. Czekamy na to.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *