Upadłość Szczecin

Upadłość Szczecin zdarza się każdemu – osoby prywatne ogłaszają upadłość, firmy czasami też upadają. Jest to trudna sytuacja, która sprawia wiele problemów. Jednak nieraz lepiej ogłosić upadłość i uwolnić się od długów, zacząć funkcjonowanie z czystą kartą. Upadlość to nie jest koniec świata. Może to być początek nowego życia zawodowego. Warto zatem spojrzeć w przyszłość z optymizmem, ogłosić upadłość oraz zacząć życie na nowo, bez finansowych problemów.

Co oznacza upadłość Szczecin?

Upadłość to bardzo konkretne procedury, które pozwalają od nowa ułożyć finansową przyszłość. Jest to początek nowego życia oraz funkcjonowania. Upadłość oznacza redukcję lub umorzenie zobowiązań osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej w przypadku jej niewypłacalności. Taka upadłość konsumencka istnieje od 31 marca 2009 roku w polskim prawie. Od 2009 roku łatwiej jest ogłosić upadłość konsumencką, kiedyś była to istna droga przez mękę. Dzisiaj coraz więcej osób ogłasza taką upadłość i rozpoczyna życie z czystą kartą, spokojne, bez długów, ale też bez majątku. Od 24 marca 2020 roku istnieją nowe zasady upadłości konsumenckiej – jest to solidne podejście do rozstania się z długami oraz problemami finansowymi. Konsument może ponieść sankcje za zawinione przyczynienie się do niewypłacalności i może to powodować poważne problemy, a to już jest duży kłopot. Jeśli nie spowodował własnej niewypłacalnośći to ogłosi upadłość Szczecin i zacznie życie od nowa. Zanim tak jednak się stanie sąd zbada w jaki sposób doszło do takiej niewypłacalności, co będzie dość nieprzyjemną procedurą. Zostanie ustalony plan splaty długów na pięć lat, czasami sąd może odstąpić od takiego planu i wówczas dłużnik zostanie bez majątku, ale także bez długów.

Upadłość konsumencka istnieje na całym świecie, w Polsce także jest uznawaną procedurą. Każdy człowiek czasami popada w problemy i długi, dlatego też zasługuje na wsparcie oraz pomoc. Warto o tym pamiętać, bo to bardzo ważna sprawa dla każdego konsumenta. Jest to jak najbardziej istotna rzecz.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *