Upadłość Poznań

Najważniejsze informacje o upadłości konsumenckiej.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość Poznań, to dla wielu osób ogromna szansa. Jest to konstrukt, który powstał w roku 2009. Upadłość Poznań daje nam szansę na redukcję bądź też umorzenie zobowiązań fizycznej osoby, która nie prowadzi działalności gospodarczej w przypadku pojawienia się niewypłacalności niezawinionej. Innymi słowy osoba, która ma zaciągnięty kredyt nie jest w stanie spłacić swoich kredytów, ponieważ straciła pracę czy też uległa wypadkowi. Dla takiej osoby upadłość Poznań to dobre wyjście. Po ogłoszeniu upadłości osoba taka pokierować może swoim majątkiem, aby w przyszłości móc już normalnie funkcjonować. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, aby doprowadzić do samego oddłużenia konsumenta po to, aby tylko przywrócić go do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Dlaczego warto skorzystać z upadłości konsumenckiej?

Po to, aby móc się wyrwać ze spirali długów oraz zacząć żyć normalnie i funkcjonować. Bezpośrednio po ogłoszeniu upadłości zostają zatrzymane naliczanie odsetek oraz także działania komornicze. Sprzedażą majątku dłużników zajmuje się oczywiście syndyk, który nie może jednak sprzedać wszystkiego. Na pewno musi dłużnikowi zostawić zabezpieczenie (na przykład pieniądze, które wystarczą na wynajem mieszkania). Ustalony zostaje także plan spłat zadłużenia. Jeśli dłużnik będzie się wywiązywał należycie ze spłat, to po trzech latach pozostała część zadłużenia może zostać całkowicie umorzona.

Bardzo ważna jest także poprawa sytuacji dłużnika. Nie powoduje ona zmian w naliczaniu spłat wobec wszelkich wierzycieli. Innymi słowy, jeśli dany dłużnik znajdzie pracę oraz zacznie w niej odnosić sukcesy, to będzie spłacał zadłużenie jak dotychczas. Przede wszystkim chodzi o to, aby stanąć na nogi oraz zacząć żyć o własnych siłach. Wiele przykładów udowodniło już, że jak najbardziej jest to możliwe. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Musimy zacząć działać i naprawdę poprawimy sobie nasze życie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *