Upadłość Łódź

Jakie są skutki upadłości konsumenckiej?

Z czym wiąże się upadłość konsumencka?

Upadłość Łódź osób fizycznych wiąże się bezpośrednio ze spieniężeniem majątku. Jeśli tylko posiadamy mieszkanie bądź też cenne ruchomości, to zostaną one oczywiście sprzedane, aby móc zaspokoić wierzycieli. Jednak nie oznacza to, że zostaniemy bez dachu nad głową. Z sumy, którą uzyskamy ze sprzedaży nieruchomości możemy otrzymać kwotę, która pozwoli nam na wynajęcie mieszkania w tej samej bądź też w miejscowości sąsiedniej na okres między dwunastoma, a dwudziestoma-czteroma miesiącami.

Upadłość Łódź to naprawdę świetna opcja. Konsumenckie bankructwo może także oznaczać, że sąd sporządzi cały plan spłaty wierzycieli. Tak naprawdę to, czy taki właśnie plan będzie nas obowiązywać, zależne jest od naszej indywidualnej sytuacji materialnej. Jeśli jednak sąd uzna, że jesteśmy w stanie spłacać swoich wierzycieli, to będziemy do tego zobowiązani dokładnie przez okres trzydziestu sześciu miesięcy. Wysokość spłat miesięcznych dostosowana jest oczywiście do naszych możliwości finansowych. Sąd jednocześnie określi, jaka część naszych zobowiązań zostanie umorzona, gdy się wywiążemy z obowiązku nałożonego.

A jakie są konsekwencje upadłości konsumenckiej? Upadłość Łódź to głownie szansa realna na oddłużenie. Jako zadłużona osoba musimy się liczyć z tym, że stwierdzone przez sąd bankructwo oznaczać będzie utratę majątku zgromadzonego, ale w tenże sposób mamy szansę zamknąć rozdział bezpośrednio związany z długami w naszym życiu. Gdy sąd wyda oficjalne postanowienie, to firmy windykacyjne od nas nie będą mogły dochodzić, na przykład pożyczek, a postępowania prowadzone przez sądowych komorników zostaną zawieszone. Eksperci z firm pomagających przy ogłoszeniu upadłości zapoznają się z naszą sprawą oraz także sprawdzą, czy istnieją w ogóle przesłanki do ogłoszenia przez sąd upadłości. Najważniejsza jest w zasadzie pomoc w przygotowaniu wniosku.Gdy nie znamy się na tego rodzaju sprawach, to taki wybór będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *