Upadłość Gdańsk

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Czym jest upadłość konsumencka?

Na rynku funkcjonuje wiele kancelarii, które pomagają w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Upadłość Gdańsk ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych spraw o upadłości konsumenckiej. Każdy klient jest traktowany w sposób indywidualny. Klientów interesuje podejście kompleksowe oraz wnikliwe. Upadłość Gdańsk to firma, która pomaga skompletować wszelkie dokumenty oraz także wytłumaczy, jak przebiega przez sądem proces. Eksperci przygotują nas także do kolejnych rozpraw, aby się one wiązały dla nas ze stresem możliwie jak najmniejszym.

Przesłanki ogłoszenia upadłości

Ustawa o prawie upadłościowym reguluje dokładnie proces upadłości konsumenckiej w naszym kraju. Celem takiego postępowania jest oddłużenie konsumenta niewypłacalnego, a więc osoby fizycznej, która nie zajmuje się prowadzeniem działalności gospodarczej. Jeśli kompletnie nie jesteśmy w stanie regulować swoich finansowych zobowiązać, możemy złożyć wniosek o konsumencką upadłość w zasadzie w dowolnym momencie. Jeśli są uzna nasze argumenty, wówczas wydane zostanie specjalne postanowienie o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

Niewypłacalność jest pierwszą oraz podstawową przesłanką, która poprzedza ogłoszenie bankructwa prywatnej osoby. To zagadnienie reguluje ustawa – Prawo upadłościowe. Dłużnik jest uważany za niewypłacalnego, jeśli tylko nie wykonuje swoim wymagalnych pieniężnych zobowiązań.

Dłużnik, który jest osobą prawną czy też jednostką organizacyjną, która nie posiada prawnej osobowości, które ustawa odrębna przyznaje zdolność prawną, uważa się za osobę niewypłacalną również wtedy, gdy wszelkie jego zobowiązania przekroczą wartość jego majątku, a nawet wówczas, gdy te zobowiązania na bieżąco wykonuje.

Po frazie upadłość Gdańsk bez problemu znajdziemy specjalistów od tego zagadnienia, które znają nie tylko teorię, ale posiadają również doświadczenie. Wybierzmy mądrze. Na pewno pomocne okaże się zapoznanie ze wszelkimi opiniami, które znajdziemy w sieci.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *